Najlepšie akčné filmy roku 2024: Čo si nenechať ujsť

Čierne silné auto, ktoré vedie Dominic Toretto, sa rúti preplnenými ulicami mesta v plnej rýchlosti. V pozadí je výbuch, ktorý vytvára oblak ohňa a trosiek, odlietavajúcich do všetkých strán. Budovy lemujúce ulicu sú moderné a vysoké, s množstvom okien a nápisov na fasádach. Scéna zachytáva adrenalínovú atmosféru a nebezpečenstvo, ktoré je typické pre sériu filmov "Rýchlo a zbesilo", plné akcie, napätia a neustáleho pohybu

Explozívne pecky, ktoré v roku 2024 rozdrvili strieborné plátna

Rok 2024 priniesol poriadnu dávku adrenalínových filmových zážitkov, pri ktorých ste sa nestihli ani nadýchnuť. Od epických bitiek v ďalekých galaxiách až po naháňačky v preplnených uliciach – tento rok na plátnach lietali päste, guľky aj vtipné hlášky.

Aby si sa v záplave noviniek nestratil, MANFORUM ti prináša výber tých najnadupanejších akčných filmov, ktoré by si si rozhodne nemal nechať ujsť. Priprav sa na explózie, kaskadérske kúsky a napätie, ktoré ťa priklincuje do kresla.

1. Cyberpunk 2077: Nové začiatky

Žáner: Sci-fi akcia, Cyberpunk

Hrajú: Michael B. Jordan, Anya Taylor-Joy, Oscar Isaac

Prečo vidieť: Dlho očakávaná filmová adaptácia kultovej hry Cyberpunk 2077 konečne dorazila a prináša všetko, čo fanúšikovia milovali na hernej predlohe a ešte viac. Ponorte sa do temného sveta Night City, kde sa prelínajú špičkové technológie, kybernetické vylepšenia a drsná realita ulíc. Michael B. Jordan exceluje ako V, nájomný žoldnier, ktorý sa zapletie do sprisahania ohrozujúceho celý Night City. Film servíruje dychberúce akčné sekvencie, prepracovaný svet a príbeh plný zvratov.

2. Viking: Posledný dobyvateľ

Žáner: Historická akcia, Dráma

Hrajú: Alexander Skarsgård, Nicole Kidman, Ethan Hawke

Prečo vidieť: Drsný a krvavý epos z vikingského prostredia, ktorý vás prenesie do desiateho storočia. Sledujte príbeh mladého vikingského princa Amletha (Skarsgård), ktorý sa po tom, čo je svedkom vraždy svojho otca, vydá na cestu pomsty. Film ponúka nielen brutálne realistické bojové scény, ale aj zaujímavý pohľad na vikingskú kultúru, mytológiu a vzťahy.

3. Rýchlo a zbesilo 11: Finálna jazda

Žáner: Akcia, Krimi

Prečo vidieť: Prichádza koniec jednej éry. Posledná kapitola ságy Rýchlo a zbesilo prináša definitívnu konfrontáciu Dominica Toretta a jeho „rodiny“ s novým nebezpečným protivníkom. Čakajte na vás adrenalínové naháňačky, kaskadérske kúsky, ktoré sa zdajú byť fyzikálne nemožné, a samozrejme poriadnu dávku sentimentu.

4. Mission: Impossible – Odplata, 2. časť

Žáner: Špionážny thriller, Akcia

Hrajú: Tom Cruise, Rebecca Ferguson, Hayley Atwell

Prečo vidieť: Tom Cruise sa opäť vracia ako Ethan Hunt v druhej časti dychberúcej misie. Pripravte sa na ďalšiu dávku špiónskych hier, nebezpečných misií a kaskadérskych kúskov, ktoré vám vyrazia dych. Tom Cruise opäť dokazuje, prečo je kráľom akčných filmov a prekonáva sám seba v scénach, pri ktorých sa vám bude zastavovať srdce.

5. John Wick 5: Legacy

Žáner: Akcia, Thriller, Neo-noir

Hrajú: Keanu Reeves

Prečo vidieť: John Wick sa vracia a s ním aj jeho smrtiaci arzenál. Piaty diel úspešnej akčnej série prináša ďalšiu kapitolu príbehu legendárneho zabijaka, ktorý sa ocitne v centre nového sprisahania. Film ponúka prepracované bojové choreografie, štýlovú kameru a temnú atmosféru, ktorá je pre túto sériu typická.

6. The Raid 3

Žáner: Akcia, Krimi, Thriller

Hrajú: Iko Uwais

Prečo vidieť: Po dlhých rokoch čakania sa fanúšikovia dočkali pokračovania kultovej akčnej série The Raid. Indonézsky akčný majster Iko Uwais sa vracia v úlohe nekompromisného policajta Rama, ktorý sa tentokrát musí infiltrovať do podsvetia v snahe rozbiť zločinecký syndikát. Ak máte radi drsnú akciu, bojové umenia a adrenalín, tento film si určite nenechajte ujsť.

7. Lovec hláv

Žáner: Akčná komédia, Sci-fi

Hrajú: Ryan Reynolds, Karen Gillan, Samuel L. Jackson

Prečo vidieť: Hľadáte oddychovú akčnú komédiu plnú humoru a akcie? MANFORUM odporúča Lovca hláv. Ryan Reynolds si strihne úlohu cynického lovca odmien, ktorý sa vydá na nebezpečnú misiu, aby zastavil skupinu nebezpečných zločincov. O zábavu sa postará nielen Reynolds, ale aj skvelé herecké obsadenie a vtipné dialógy.

8. Projekt: Mayhem

Žáner: Akčná komédia, Sci-Fi

Prečo vidieť: Predstavte si svet, kde sa vaše najhoršie nočné mory stanú skutočnosťou. Práve to sa stane v tejto bláznivej akčnej komédii, ktorá vás chytí a nepustí. Keď sa v tajnom laboratóriu uvoľní vírus, ktorý zhmotňuje najhoršie myšlienky ľudí, skupina vedcov a vojakov musí spojiť sily, aby zastavila šialenstvo.

9. V tieni hôr

Žáner: Thriller, Dráma

Prečo vidieť: Niekedy nie sú najväčším nebezpečenstvom príšery z iných planét, ale ľudia sami. Tento napínavý thriller sleduje príbeh skupiny priateľov, ktorí sa vydajú na horskú túru, no ich výlet sa zmení na boj o prežitie, keď sa stretnú s nebezpečnými a nepredvídateľnými protivníkmi.

10. Posledný bojovník

Žáner: Fantasy, Akcia, Dráma

Prečo vidieť: Vstúpte do sveta mágie, príšer a epických bitiek. Posledný bojovník rozpráva príbeh mladého farmára, ktorý sa dozvie, že je potomkom dávnej línie bojovníkov a je predurčený zachrániť svet pred temnotou.

Toto je len malá ochutnávka z bohatej ponuky akčných filmov, ktoré nám rok 2024 priniesol. Nezáleží na tom, či si fanúšikom sci-fi, historických eposov, alebo jednoducho milujete poriadnu dávku akcie a adrenalínu, v tomto výbere si určite nájdeš niečo pre seba.

Nezabudni sledovať MANFORUM aj naďalej, kde ti budeme prinášať tie najhorúcejšie novinky zo sveta filmu, zdravia a športutechnikyvzťahov a sexu a množstvo ďalších zaujímavostí, ktoré ťa bavia. A ak máš nejaké tipy na ďalšie filmy, ktoré by sme si nemali nechať ujsť, podeľ sa o ne s nami v komentároch!

Návrat hore