Ako byť viac atraktívny: Nielen pre partnerku, ale aj pre seba

Fotografia zobrazuje atraktívneho muža s krátkymi tmavými vlasmi a strniskom, ktorý sa usmieva do objektívu. Je oblečený v tmavej mikine a stojí vonku na ulici, kde je v pozadí rozostrené prostredie s lístím na stromoch a budovami. Svetlo je mäkké, čo naznačuje, že fotografia bola zhotovená buď skoro ráno, alebo neskoro popoludní.

Partnerka nie je všetko: Ako byť pre seba tou najlepšou verziou

Atraktivita. Pre mnohých mužov pojem opradený mýtmi a neistotou. Je to len o vzhľade? Alebo skrýva tajomstvo príťažlivosti niečo viac? Pravdou je, že byť atraktívny nie je len o tom, ako vyzeráš, ale hlavne o tom, ako sa cítiš. A nie, nehovoríme tu o žiadnej ezoterickej mágii, ale o celkovej spokojnosti so sebou samým.

Áno, vzťahy a sex sú dôležité, ale rovnako dôležité je byť v pohode sám so sebou. A presne o tom je tento článok. Nájdi v sebe tú najlepšiu verziu seba samého a uvidíš, že to bude mať pozitívny dopad na všetky oblasti tvojho života, nielen na tie ľúbostné.

Začni zvnútra

Atraktivita pramení zvnútra. Znie to ako klišé z romantického filmu, však? Pravdou ale je, že sebavedomie a spokojnosť so sebou samým sú pre príťažlivosť kľúčové.

Ako na to?

  • Staraj sa o svoje zdravie. Pravidelný šport ti dodá energiu, zlepší náladu a pomôže ti cítiť sa lepšie vo vlastnej koži. Nemusíš sa hneď meniť na kulturistu, stačí nájsť si aktivitu, ktorá ťa baví. Choď na turistiku, behaj, plávaj, hraj futbal s kamarátmi… možnosti sú nekonečné!
  • Dbaj na svoj štýl. To, ako sa obliekaš a ako sa prezentuješ svetu, vypovedá o tom, ako vnímaš sám seba. Nájdi si svoj vlastný štýl, v ktorom sa budeš cítiť dobre a sebavedomo. MANFORUM ti v sekcii štýl ponúka kopec inšpirácie a rád, ako na to.
  • Pestuj svoje záujmy. Čo ťa baví? Čomu sa venuješ rád? Nájdi si čas na svoje zaujímavosti a zábavu. Človek s vášňou a koníčkami je vždy zaujímavejší a atraktívnejší.
  • Pracuj na svojej kariére. Nie, nie je to len o peniazoch (hoci tie sú tiež fajn). Úspech v práci ti dodá sebavedomie a pocit zmyslu.

Minimalizmus: Menej je viac

V dnešnej pretechnizovanej dobe nás zo všetkých strán bombardujú reklamy a informácie o tom, čo všetko potrebujeme k životu. Pravdou ale je, že šťastie sa neskrýva v materiálnom bohatstve. Minimalizmus je životný štýl, ktorý ti pomôže zbaviť sa nepotrebných vecí a sústrediť sa na to, čo je skutočne dôležité.

Ako na to?

  • Začni s upratovaním. Zbav sa vecí, ktoré nepoužívaš alebo ti nerobia radosť.
  • Prestaň nakupovať zbytočnosti. Pred každým nákupom si polož otázku: „Naozaj to potrebujem?“
  • Zameraj sa na zážitky, nie na veci. Namiesto nového telefónu si radšej zaplať kurz varenia alebo víkendový výlet.

Technológie s mierou

Technika je skvelý pomocník, ale aj zákerák. Sociálne siete, hry a nekonečný prúd informácií nás dokážu úplne pohltiť a oberať o drahocenný čas.

Ako na to?

  • Stanov si limity. Urči si, koľko času denne chceš stráviť na sociálnych sieťach alebo hraním hier.
  • Vypni si notifikácie. Nedovoľ, aby ťa telefón neustále vyrušoval.
  • Nájdi si offline aktivity. Choď do prírody, stretni sa s kamarátmi, prečítaj si knihu.

Byť atraktívny je cesta, nie cieľ

Pamätaj, že byť atraktívny nie je cieľ, ale cesta. Je to o neustálom spoznávaní seba samého, o práci na svojom vnútornom nastavení a o budovaní spokojného a zmysluplného života.

MANFORUM je tu pre teba, aby ťa na tejto ceste sprevádzal. Nájdi u nás inšpiráciu, rady a tipy zo sveta štýluzdravia a športutechnikyvzťahovzaujímavostí a zábavy.

Návrat hore