5 vychytávok, ktoré z teba spravia Jamesa Bonda

Moderný muž s modernými hodinkami v modernom meste
 

Každý chlap v sebe nosí kúsok Jamesa Bonda. Túžbu po dobrodružstve, šarm, eleganciu a schopnosť vyriešiť akýkoľvek problém. A hoci sa možno neženieme za zloduchmi s cieľom zachrániť svet, existujú vychytávky, ktoré nám pomôžu stať sa pánmi situácie v každodennom živote. Či už chceš zapôsobiť na rande, zvýšiť svoju produktivitu alebo jednoducho uľahčiť si život, tieto „bondovské“ vychytávky ťa posunú o level vyššie.

1. Smart hodinky – tvoj osobný Q

Pamätáš si na Q, geniálneho vynálezcu, ktorý zásoboval Bonda tými najlepšími technologickými vychytávkami? V dnešnej dobe si môžeš svojho vlastného „Q“ nosiť priamo na zápästí. Smart hodinky sú viac než len ukazovateľ času. Monitorujú tvoje zdravie a šport, spánok, stres, navigujú ťa, umožňujú ti telefonovať a platiť bezkontaktne. Vďaka širokej škále aplikácií si ich môžeš prispôsobiť na mieru svojim potrebám a záujmom. Zabudni na hľadanie telefónu po vreckách, smart hodinky ti poskytnú všetky dôležité informácie na dosah ruky. A ak si fanúšikom techniky, určite oceníš aj ich štýlový dizajn, ktorý doplní tvoj outfit.

2. Aplikácia na time management – prekonaj prokrastináciu ako profík

Agent 007 je majster time managementu. Vždy vie, čo má robiť, kedy to má robiť a ako to má urobiť efektívne. Ak bojuješ s prokrastináciou a máš problém udržať si prehľad o svojich úlohách, siahni po aplikácii na time management. Existuje množstvo možností, od jednoduchých to-do listov až po komplexné systémy s pripomienkami a meraním času. Nájdi si systém, ktorý ti vyhovuje a sleduj, ako sa tvoja produktivita a efektivita rapídne zlepšuje. Získaš viac času na zábavu a veci, ktoré ťa naozaj bavia.

3. Kurz umenia konverzácie – očaruj svoje okolie

Bond je známy svojím šarmom a schopnosťou nadviazať konverzáciu s kýmkoľvek. Ak chceš zlepšiť svoje komunikačné zručnosti a stať sa majstrom small talku, investuj do kurzu umenia konverzácie. Naučíš sa, ako začať a udržiavať konverzáciu, ako aktívne počúvať a klásť správne otázky, ako používať humor a reč tela na vytvorenie pozitívneho dojmu. Tieto zručnosti ti pomôžu nielen v vzťahoch a sexe, ale aj v pracovnom a spoločenskom živote. Budeš sa cítiť sebavedomejšie a ľahšie nadviažeš nové kontakty.

4. Zariadenie na meditáciu – tvoj osobný zabijak stresu

Aj agent 007 potrebuje občas vypnúť a zrelaxovať. V dnešnom uponáhľanom svete je dôležité nájsť si spôsob, ako sa zbaviť stresu a udržať si duševnú pohodu. Zariadenia na meditáciu, ako napríklad Muse, ti v tom pomôžu. Pomocou EEG senzorov monitorujú aktivitu tvojho mozgu a poskytujú ti spätnú väzbu o tvojom stave mysle. Vďaka tomu sa naučíš lepšie ovládať svoje myšlienky a emócie a dosiahnuť stav hlbokého uvoľnenia. Meditácia ti pomôže znížiť stres, zlepšiť spánok a zvýšiť sústredenie.

5. Štýlový doplnok – detail, ktorý robí rozdiel

James Bond je vždy dokonale oblečený a jeho štýl je nadčasový. Nezabúdaj, že aj detaily robia rozdiel. Investuj do kvalitného doplnku, ako sú napríklad elegantné hodinky, kožená taška, slnečné okuliare alebo šatka. Nielenže doplnia tvoj outfit, ale aj ti dodajú sebavedomie a pocit výnimočnosti. Na MANFORUM nájdeš množstvo inšpirácie a tipov, ako si vytvoriť štýl, ktorý bude odrážať tvoju osobnosť.

Návrat hore