Ráno šampiónov: Ranné rituály úspešných mužov

ranný rituál muža

Prebuď v sebe víťaza: Inšpiruj sa rannými rituálmi úspešných mužov

Ráno robí deň. Koľkokrát si už toto klišé počul? A koľkokrát si si povedal, že zajtra to bude iné, že ráno konečne vstaneš skôr, zacvičíš si, dáš si zdravé raňajky a v pohode vyrazíš do práce? A ako to dopadlo? Zase si o 10 minút posunul budík, ledva si stihol autobus a v práci si fungoval na autopilota. Známy scenár? Tak to poďme zmeniť!

Inšpiruj sa rannými rituálmi úspešných mužov a MANFORUM ti ukáže, ako naštartovať deň ako šampión. Koniec výhovorkám, je čas prebudiť v sebe víťaza!

Nezáleží na tom, či si single alebo žiješ v manželskej rutine, dôležitý je systém

Zabudni na chaos a improvizáciu. Kľúčom k úspešnému ránu je systém a pravidelnosť. Vytvor si ranný rituál, ktorý ti vyhovuje a drž sa ho. Nezadaný má v tomto smere možno o niečo jednoduchšiu situáciu, ale aj pri deťoch a partnerke sa dá vytvoriť funkčný systém, ktorý z teba spraví ranné vtáča.

Odhoď stres a začni deň s úsmevom

Ranný zhon a stres sú zabijakmi produktivity a dobrej nálady. Vyskúšaj tieto tipy a uvidíš, že ráno sa dá začať aj s úsmevom:

  • Priprav sa večer: Vyber si oblečenie, nachystaj si veci do práce, sprav si desiatu. Ušetríš čas a ráno nebudeš musieť v panike nič hľadať.
  • Vstaň skôr: Áno, vieme, že to znie hrozne, ale skús si nastaviť budík o 15 minút skôr. Získaš tak cenný čas pre seba a ráno nebudeš musieť nič uponáhľať.
  • Vypni sociálne siete: Prvá vec po prebudení by nemal byť Facebook ani Instagram. Namiesto scrollovania si radšej prečítaj pár strán knihy, zacvič si alebo si vychutnaj šálku kávy v tichu.

Šport, zdravie a šport, a ešte raz šport!

Pohyb je základ. Ranné cvičenie ti rozprúdi krv, preberie ťa a nabije energiou na celý deň. Nemusíš hneď behať maratón, stačí pár drepov, klikov a brušákov. Ak máš rád zábavu, zapni si hudbu a poriadne sa rozhýb.

Raňajky šampiónov

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa, tak si ich dopraj. Zabudni na sladké pečivo a cereálie, stav na bielkoviny a komplexné sacharidy. Výbornou voľbou sú ovsené vločky s ovocím a orechmi, vajíčka so zeleninou alebo proteínový koktail.

Inšpiruj sa a buď in!

Hľadáš inšpiráciu pre svoj ranný rituál? Pozri sa, ako začínajú svoj deň úspešní muži:

  • Tim Cook, CEO Apple: Vstáva o 3:45 ráno a začína deň prezeraním emailov a cvičením.
  • Richard Branson, zakladateľ Virgin Group: Vstáva o 5:00 ráno, cvičí, raňajkuje s rodinou a venuje sa kitesurfingu.
  • Mark Zuckerberg, zakladateľ Facebooku: Vstáva o 8:00 ráno, ale hneď po prebudení si kontroluje Facebook, Messenger a WhatsApp.

A čo vzťahy a sex?

Aj ranný sex sa počíta ako ranný rituál, všakže? Ak máš partnerku, prekvap ju raňajkami do postele alebo masážou. Uvidíš, že aj tvoj deň bude hneď krajší.

Nezabúdaj na štýl!

Aj keď ráno nestíhaš, neznamená to, že musíš vyzerať ako strašiak do maku. Zvoľ jednoduchý a pohodlný outfit, ktorý ti pristane a v ktorom sa cítiš dobre.

Technika ti môže pomôcť

Využi moderné technológie na zefektívnenie svojho ranného rituálu. Vyskúšaj napríklad aplikácie na meditáciu, sledovanie spánku alebo plánovanie dňa.

Zaujímavosti na záver

Vedel si, že…

  • … ľudia, ktorí vstávajú skoro, sú produktívnejší a majú lepšiu náladu?
  • … ranné cvičenie zlepšuje pamäť a koncentráciu?
  • … raňajky znižujú riziko obezity a srdcovo-cievnych ochorení?

Tak čo, presvedčili sme ťa? Začni svoj deň ako šampión a uvidíš, že aj tvoj život sa zmení k lepšiemu. A nezabudni, MANFORUM je tu pre teba so všetkým, čo ťa zaujíma!

Návrat hore